SPORTY
Nahoru

TENISOVÁ ŠKOLA 2018/2019

//Tenisová škola probíhá od října do června (po dohodě i o prázdninách). Kurz je rozdělen do 3 časových úseků po 12 trénincích. Děti v tenisové škole mají 50% slevy na tenisové kurty.

Tenisová škola funguje pod Tenisovým klubem Forea z.s. pro děti od 6 do 17 let. V jedné skupině mohou být maximálně 4 děti. Děti rozdělujeme dle věku a výkonnosti do skupin.

Pro více informací pište na sarka.sperlichova@forea.cz.

Nahoru

V letní sezóně se v našem Sportcentru uskutečnila výjimečná sportovní akce „Kladzká juniorská tenisová Tour“. Jednalo se o sérii osmi tenisových turnajů pro děti a mládež, které se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí nedaleké Polanice Zdroj. Účastníci, vždy to bylo dvacet z každé země, se utkávali navzájem v disciplínách dvouhra a čtyřhra (vč. mixu) a za těch 16 dní odehráli desítky až stovky gamů, prožili desítky výher a samozřejmě bohužel i proher. Na české straně se akce realizovala pouze v Lanškrouně. Tuzemští účastníci byli kromě místních i z Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové. Organizátorem akce byl Rychnovský všesportovní spolek a finančně byla významně podpořena Euroregionem Glacensis. Jednalo se o již celkem pátou společnou akci s městem Polanica Zdroj v rámci projektů na podporu přeshraniční spolupráce a společného soužití. V následujícím roce byla obou partnerům schválen další projekt se sportovním obsahem pro mládež. Jeho realizace na české straně je opět plánována do našeho Sportcentra.

Nahoru

Sportujeme společně aneb jeden za všechny a všichni za jednoho!

V letní sezóně (7. – 13. 7. 2018) se v našem Sportcentru opět uskutečnila další ojedinělá, mezinárodní sportovní akce „Sportujeme společně aneb jeden za všechny a všichni za jednoho!“. Obsahem bylo zrealizování týdenního sportovního setkání dětí a mládeže, kterého se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí nedaleké Polanice Zdroj. Účastníci, v počtu 25 dětí z každé země, se týden zdokonalovali ve vybraných sportovních disciplínách, kde pilovali specifické dovednosti v např. tenise, badmintonu, a neopomenuty nezůstaly ani pohybové schopnosti (rychlost, obratnost, výbušnost, síla). Na české straně se akce realizovala pouze v Lanškrouně, převážně v našem sportovním areálu. Tuzemští účastníci byli kromě místních i z Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové. Organizátorem akce byl Rychnovský všesportovní spolek a finančně byla opět významně podpořena Euroregionem Glacensis. Jednalo se o již celkem šestou společnou akci s městem Polanica Zdroj v rámci projektů na podporu přeshraniční spolupráce a společného soužití. Na následující rok předložili oba dva partneři další společný projekt se sportovním obsahem pro mládež. Jeho případná realizace, bude-li schválen, na české straně je opět plánována do našeho Sportcentra.  

Nahoru

Tenisová škola je finančně podporována společností Forea s.r.o.

PRO DĚTI

Zde si můžete prohlédnout sporty určené pro děti, které najdete u nás ve sportcentru.