SPORTY

NOVÝ NÁBOR DO TENISOVÉ ŠKOLY PRO SEZONU 2021/2022 PRO DĚTI OD 5 DO 15 LET!

Otevíráme nábor pro novou sezonu. V případě zájmu nás prosím informujte na email sarka.sperlichova@forea.cz.

Tréninky tenisové školy začnou v týdnu od 4. října. Hlásit se mohou jednotlivci i skupinky dětí (max. do 4 os.).

Prosíme stávající členy, aby informovali své trenéry o pokračování.

 

----------------------

Základní ceník pro sezonu 2021/2022 za jeden trimestr (12 hodinových lekcí):

Počet dětí Cena za lekci Cena za dítě
1 500 Kč 6000 Kč
2 500 Kč 3000 Kč
3 500 Kč 2000 Kč
4 500 Kč 1500 Kč

Ceník je aktualizovaný k 7.9.2019.

Lze sjednat i půlhodinový časový úsek. Děti mají 50% slevu na kurty (ceny dle tabulky), pokud využijí časy do 17. hodiny.

 

 

 

Nahoru

TENISOVÁ ŠKOLA

//Tenisová škola probíhá od října do června (po dohodě i o prázdninách). Kurz je rozdělen do 3 časových úseků po 12 trénincích. Děti v tenisové škole mají až 50% slevy na tenisové kurty.

Tenisová škola funguje pod Tenisovým klubem Forea z.s. pro děti od 5 do 15 let. V jedné skupině mohou být maximálně 4 děti. Děti rozdělujeme dle věku a výkonnosti do skupin.

Fotky z lekcí a informace k tenisové škole budeme vkládat do skupiny na facebooku https://www.facebook.com/groups/339364727422586.

KONTAKT

email: sarka.sperlichova@forea.cz

tel.: 777 752 720 (Šárka Šperlichová)

TRENÉŘI

Mgr. Ivan Rejent, trenér tenisu I. třídy

Roman Cindr, trenér tenisu I. třídy (www.romancindr.cz)

Kristýna Marková, trenér tenisu III. třídy, student Fakulty tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově

Nahoru

V letošním roce tenisový klub TK Forea přihlásil poprvé družstvo staršího žactva do systému soutěží Pardubického kraje. Bylo pod vedením trenérů Ivana Rejenta a Romana Cindra zařazeno do Krajské soutěže 1.třídy kde se sešlo celkem 6 družstev. Začátek byl stanoven na první víkend v květnu. Bohužel koronavirová opatření tento termín nepovolila a začalo se hrát až ke konci května. Ze systému zápasu každý s každým se soutěž zkrátila na pouhá 2 utkání. Nejprve naše družstvo zajíždělo na utkání do Vysokého Mýta. Bylo v oslabené sestavě, kdy chyběl jeden hráč. Tímto družstvo už před začátkem prohrávalo 0:2. Nakonec po velmi bojovném výkonu prohráli naši žáci 4:5. Tato porážka nás odsunula do utkání o 5.- 6. místo. Na toto utkání jsme opět cestovali na dvorce soupeře, tentokrát proti Spartaku Polička. Družstvo v sestavě: Lukáš Chládek, Ondřej Hrdina, Tobiáš Novotný, Jakub Urban, Mariana Kryvljak a Sofie Zakusilová příkladně bojovalo a to jim vyneslo celkové 5.místo za historické první vítězství v poměru 5:4. Tuto sezóny tedy bereme jako seznámení se se soutěžemi družstev, které bychom rádi hráli i v dalších letech a postupně zapojovali i další družstva jiných věkových kategorií.

Výsledky uplynulé sezony jsou k nahlédnutí na webu: https://www.cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2021/soutez/7444. Naše družstvo si rozhodně nevedlo špatně.

Děkujeme hráčům a především podpoře jejich rodičů.

 

Na fotce níže je družstvo při zápase v Poličce. Zleva: Urban, Kryvljak, Zakusilová, Hrdina, Chládek a Novotný.

Nahoru

Kladzká juniorská tenisová Tour 2019

V letní sezóně 2019 se v našem Sportcentru uskutečnila výjimečná sportovní akce „Kladzká juniorská tenisová Tour“. Jednalo se o sérii osmi tenisových turnajů pro děti a mládež, které se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí nedaleké Polanice Zdroj. Účastníci, vždy to bylo dvacet z každé země, se utkávali navzájem v disciplínách dvouhra a čtyřhra (vč. mixu) a za těch 16 dní odehráli desítky až stovky gamů, prožili desítky výher a samozřejmě bohužel i proher. Na české straně se akce realizovala pouze v Lanškrouně. Tuzemští účastníci byli kromě místních i z Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové. Organizátorem akce byl Rychnovský všesportovní spolek a finančně byla významně podpořena Euroregionem Glacensis. Jednalo se o již celkem pátou společnou akci s městem Polanica Zdroj v rámci projektů na podporu přeshraniční spolupráce a společného soužití. V následujícím roce byla obou partnerům schválen další projekt se sportovním obsahem pro mládež. Jeho realizace na české straně je opět plánována do našeho Sportcentra.

 

Sportovní hry bez hranic (Tenisové soustředění 2019 ČR/PL)

V letní sezóně (10. – 17.8. 2019) se v našem Sportcentru opět uskutečnila další mezinárodní sportovní akce „Sportovní hry bez hranic“. Obsahem bylo zrealizování týdenního sportovního setkání dětí a mládeže, kterého se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí nedaleké Polanice Zdroj.

Více naleznete zde: Proběhlé Akce

                 

 Česko-polský projekt 2020/2021

        tenis čr-pl 2020

 Předmětem společného projektu z roku 2020 až 2021, reg. č. : CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002270, byla organizace česko-polského setkání se zaměřením na pohybové, ale i poznávací aktivity. Na každé straně hranice byl uskutečněn jeden týdenní sportovní tábor. V srpnu 2020 se uskutečnilo setkání v Lanškrouně. V důsledku pandemie koronaviru byla polská část (tentokrát realizovaná příspěvkovou organizací MOKiS Duszniki Zdroj) přeložena na rok 2021, na období letních prázdnin. Účastníci těchto setkání byly (a budou) děti a mládež nejen z hostitelských měst, ale i z jejich blízkého okolí. Stěžejním obsahem tohoto projektu, vedle zvýšení všeobecných pohybových schopností a dovedností, bylo intenzivnější průprava v racketlonových disciplínách, tedy stolní tenis, badminton, tenis a squash.

 

Nahoru

Tenisová škola je finančně podporována společností Forea s.r.o.

PRO DĚTI

Zde si můžete prohlédnout sporty určené pro děti, které najdete u nás ve sportcentru.