SPORTY

TENISOVÁ ŠKOLA

//Tenisová škola probíhá od října do června (po dohodě i o prázdninách). Kurz je rozdělen do 3 časových úseků po 12 trénincích. Děti v tenisové škole mají až 40% slevy na tenisové kurty.

Tenisová škola funguje pod Tenisovým klubem Forea z.s. pro děti od 5 do 15 let. V jedné skupině mohou být maximálně 4 děti. Děti rozdělujeme dle věku a výkonnosti do skupin.

Fotky z lekcí a informace k tenisové škole budeme vkládat do skupiny na facebooku https://www.facebook.com/groups/339364727422586.

KONTAKT

email:markova.tyna@gmail.com 

tel.: 777 752 720 (Šárka Šperlichová)

TRENÉŘI

Mgr. Ivan Rejent, trenér tenisu I. třídy

Roman Cindr, trenér tenisu I. třídy (www.romancindr.cz)

Kristýna Marková, trenér tenisu III. třídy, absolvent FTVS na Univerzitě Karlově v oboru Kondiční trenér

Nahoru

NÁBOR DO TENISOVÉ ŠKOLY PRO SEZONU 2023/2024 PRO DĚTI OD 5 DO 15 LET JE UKONČEN.

Oficiální nábor do Tenisové školy je sice ukončen, ale v případě velkého zájmu nás neváhejte kontaktovat na email markova.tyna@gmail.com a můžeme se i tak individuálně domluvit. Hlásit se mohou jednotlivci i skupinky dětí (max. do 4 os.).

Tenisová škola pro sezonu 23/24 má přes 30 členů a z toho 7 nováčků. Tréninky probíhají v tenisové hale Sportcentra Forea ve všední dny i víkendy pod vedením zkušených trenérů. Zkušenější hráči a zároveň členové TK Forea vytváří dvě soutěžní družstva, která budou tuto sezonu aktivní. TK Forea bude reprezentovaný jak v dorostenecké kategorii  (15-18 let) tak ve starším žactvu (13-14 let).

----------------------

 

Základní ceník pro sezonu 2023/2024 za jeden trimestr (12 hodinových lekcí):

Počet dětí Cena za lekci Cena za dítě
1 600 Kč 7200 Kč
2 600 Kč 3600 Kč
3 600 Kč 2400 Kč
4 600 Kč 1800 Kč

Ceník je aktualizovaný k 27. 8. 2023.

Lze sjednat i půlhodinový časový úsek. Děti mají slevu na kurty (ceny dle tabulky), pokud využijí časy do 17. hodiny.

 

POZOR! Máme nové číslo bankovního účtu: 2102180347/2010.

 

Nahoru

V roce 2022 se nám opět podařilo sestavit soutěžní družstvo do Pardubické krajské soutěže, tentokrát v kategorii dorost.

Hráči: Kryštof Rejent, Denis Maršalík, Lukáš Chládek, Tobiáš Novotný, Jakub Urban, Adéla Navrátilová, Ella Kubelková, Antonie Křivohlávková a Mariana Kryvljak.

Děkujeme mamince Lukáše Chládka, která se o družstvo postarala ve funkci kapitána.

------------------------------------------------------------------------------

V roce 2021 tenisový klub TK Forea přihlásil poprvé družstvo staršího žactva do systému soutěží Pardubického kraje. Bylo pod vedením trenérů Ivana Rejenta a Romana Cindra zařazeno do Krajské soutěže 1.třídy kde se sešlo celkem 6 družstev. Začátek byl stanoven na první víkend v květnu. Bohužel koronavirová opatření tento termín nepovolila a začalo se hrát až ke konci května. Ze systému zápasu každý s každým se soutěž zkrátila na pouhá 2 utkání. Nejprve naše družstvo zajíždělo na utkání do Vysokého Mýta. Bylo v oslabené sestavě, kdy chyběl jeden hráč. Tímto družstvo už před začátkem prohrávalo 0:2. Nakonec po velmi bojovném výkonu prohráli naši žáci 4:5. Tato porážka nás odsunula do utkání o 5.- 6. místo. Na toto utkání jsme opět cestovali na dvorce soupeře, tentokrát proti Spartaku Polička. Družstvo v sestavě: Lukáš Chládek, Ondřej Hrdina, Tobiáš Novotný, Jakub Urban, Mariana Kryvljak a Sofie Zakusilová příkladně bojovalo a to jim vyneslo celkové 5.místo za historické první vítězství v poměru 5:4. Tuto sezóny tedy bereme jako seznámení se se soutěžemi družstev, které bychom rádi hráli i v dalších letech a postupně zapojovali i další družstva jiných věkových kategorií.

Výsledky jsou k nahlédnutí na webu: https://www.cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2021/soutez/7444. Naše družstvo si rozhodně nevedlo špatně.

Děkujeme hráčům a především podpoře jejich rodičů.

Na fotce níže je družstvo při zápase v Poličce. Zleva: Urban, Kryvljak, Zakusilová, Hrdina, Chládek a Novotný.

Nahoru

 

Sportovní hry bez hranic


V letní sezóně (20. – 27. 8. 2022) se v našem Sportcentru opět uskutečnila další mezinárodní
sportovní akce „Ve zdravém těle zdravý duch“. Obsahem bylo zrealizování týdenního sportovního
setkání dětí a mládeže, kterého se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí Klodzkaj.
Účastníci, v počtu 25 dětí z každé země, se týden zdokonalovali ve vybraných sportovních
disciplínách, kde pilovali specifické dovednosti v míčových sportech (např. tenise, badmintonu aj.) a
neopomenuty nezůstaly ani pohybové schopnosti (rychlost, obratnost, výbušnost, síla). Na české
straně se akce realizovala pouze v Lanškrouně, převážně v našem sportovním areálu. Tuzemští
účastníci byli kromě místních i z Hradce Králové. Organizátorem akce byl Rychnovský všesportovní
spolek a finančně byla opět významně podpořena Euroregionem Glacensis.

                 

Kladzká juniorská tenisová Tour 2019

V letní sezóně 2019 se v našem Sportcentru uskutečnila výjimečná sportovní akce „Kladzká juniorská tenisová Tour“. Jednalo se o sérii osmi tenisových turnajů pro děti a mládež, které se zúčastnili vedle českých dětí i polské, a to z okolí nedaleké Polanice Zdroj. Účastníci, vždy to bylo dvacet z každé země, se utkávali navzájem v disciplínách dvouhra a čtyřhra (vč. mixu) a za těch 16 dní odehráli desítky až stovky gamů, prožili desítky výher a samozřejmě bohužel i proher. Na české straně se akce realizovala pouze v Lanškrouně. Tuzemští účastníci byli kromě místních i z Rychnova nad Kněžnou a Hradce Králové. Organizátorem akce byl Rychnovský všesportovní spolek a finančně byla významně podpořena Euroregionem Glacensis. Jednalo se o již celkem pátou společnou akci s městem Polanica Zdroj v rámci projektů na podporu přeshraniční spolupráce a společného soužití. V následujícím roce byla obou partnerům schválen další projekt se sportovním obsahem pro mládež. Jeho realizace na české straně je opět plánována do našeho Sportcentra.

 Česko-polský projekt 2020/2021

        tenis čr-pl 2020

 Předmětem společného projektu z roku 2020 až 2021, reg. č. : CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0002270, byla organizace česko-polského setkání se zaměřením na pohybové, ale i poznávací aktivity. Na každé straně hranice byl uskutečněn jeden týdenní sportovní tábor. V srpnu 2020 se uskutečnilo setkání v Lanškrouně. V důsledku pandemie koronaviru byla polská část (tentokrát realizovaná příspěvkovou organizací MOKiS Duszniki Zdroj) přeložena na rok 2021, na období letních prázdnin. Účastníci těchto setkání byly (a budou) děti a mládež nejen z hostitelských měst, ale i z jejich blízkého okolí. Stěžejním obsahem tohoto projektu, vedle zvýšení všeobecných pohybových schopností a dovedností, bylo intenzivnější průprava v racketlonových disciplínách, tedy stolní tenis, badminton, tenis a squash.

 

Nahoru

Tenisová škola je finančně podporována společností Forea s.r.o.

PRO DĚTI

Zde si můžete prohlédnout sporty určené pro děti, které najdete u nás ve sportcentru.